Σούπερ ανατροπή και νίκη της Τορίνο

Με μία απίθανη ανατροπή στο τελευταίο τέταρτο και με ήρωα τον Σιμόνε Τζάτζα που ήρθε από τον πάγκο, η Τορίνο πέτυχε υπερπολύτιμη νίκη με 3-2 επί της Σασουόλο, σε εξ αναβολής αναμέτρηση για την 24η αγωνιστική του ιταλικού πρωταθλήματος.

Η ομάδα του Γιώργου Κυριακόπουλου (έμεινε στον πάγκο) προηγήθηκε 2-0 με τέρματα του Μπεράρντι στο 6΄ και στο 38΄ και έδειχνε να οδεύει προς τη νίκη.

Η "γκρανάτα" αντέδρασε στο τελευταίο τέταρτο, μείωσε με γκολ του Τζάτζα (77΄) και ισοφάρισε στο 86΄ με τον Μαντραγκόρα, για να ολοκληρώσει την ανατροπή στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, με κεφαλιά του Τζάτζα.

Με τη νίκη αυτή, η Τορίνο ξεπέρασε την Κάλιαρι και βγήκε από τη ζώνη του υποβιβασμού, έχοντας κι ένα ακόμη ματς σε εκκρεμότητα (με αντίπαλο τη Λάτσιο).