Έχασε έδαφος η Αταλάντα, ήττα με 1-3 από την Σαμπντόρια

Μετά το 4-1 από την Νάπολι, η Αταλάντα ηττήθηκε με 1-3 από την Σαμπντόρια και έχασε έδαφος νωρίς στη σεζόν.

Ηταν η 3η σερί νίκη για την ομάδα του Κλαούντιο Ρανιέρι, η οποία υποχρέωσε εκείνη του Τζανπιέρο Γκασπερίνι στη 2η διαδοχική ήττα. Το σκορ για το club της Γένοβας άνοιξε στο 13’ με την εκτέλεση του Φάμπιο Κουαλιαρέλα με το αριστερό μέσα από την περιοχή αλλά ο ίδιος δεν τα κατάφερε από τα 11 βήματα στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους.

Στην επανάληψη η Σαμπ πήρε προβάδισμα δύο τερμάτων στο 59’ με κεφαλιά του Θόρσμπι από το δεύτερο δοκάρι, για να μείνει το 0-2 μέχρι το 80’ όταν ο Ζαπάτα με πέναλτι μείωσε για την La Dea (1-2). Το τελικό 1-3 διαμόρφωσε στο 92’ ο Γιάνκτο με ωραίο τελείωμα στην κόντρα, για να μείνει η Αταλάντα με 9 βαθμούς έπειτα από 5 ματς στην Serie A.

Πηγή: sdna.gr