Η Σασουόλο «χάλασε» την ιστορική πρεμιέρα της Σπέτσια

Η Σπέτσια περίμενε 114 χρόνια από την ίδρυσή της για να παίξει στη μεγάλη κατηγορία του ιταλικού ποδοσφαίρου και αυτή η στιγμή έφτασε σήμερα (27/9), όταν υποδέχθηκε τη Σασουόλο, για τη 2η αγωνιστική της Serie Α.

Η γιορτή των νεοφώτιστων όμως χάλασε, καθώς γνώρισαν βαριά ήττα με 4-1. Ο Γκαλαμπίνοφ πέτυχε το ιστορικό πρώτο γκολ της Σπέτσια στην πρώτη κατηγορία και ισοφάρισε προσωρινά σε 1-1, αλλά στο β΄ μέρος οι φιλοξενούμενοι σκόραραν τρεις φορές μέσα σε 12 λεπτά και «καθάρισαν» το παιχνίδι. Ο Γιώργος Κυριακόπουλος ήταν στη βασική ενδεκάδα της Σασουόλο, αλλά αντικαταστάθηκε στο ημίχρονο από τον Μιλντίρ.