Υπερηχητική Ατλέτικο «σκόρπισε» την Μπιλμπάο και έγινε... αφεντικό για το σεντόνι!

«Έκαψε» την Μπιλμπάο και ξέφυγε στο +6 η Ατλέτικο! Η ομάδα του Σιμεόνε, σκόρπισε τους Βάσκους στη Μαδρίτη 3-1 για την 33η αγωνιστική και έγινε το απόλυτο αφεντικό για την έξοδο στο Champions League.

Σκορπάει τρόμο και κλείνει θέση για το Champions League η Ατλέτικο Μαδρίτης! Οι «ροχιμπλάνκος» έστησαν... πάρτι με καλεσμένη την Μπιλμπάο για την 33η αγωνιστική της La Liga, ισοπεδώνοντας τους Βάσκους του Ερνέστο Βαλβέρδε 3-1 με φοβερή εμφάνιση και αγκάλιασαν την 4η θέση!

Μόλις στο 15ο λεπτό η ομάδα του Σιμεόνε πήρε το προβάδισμα με σκόρερ τον Ντε Πολ, ωστόσο λίγο πριν φύγει το ημίχρονο ο Νίκο Γουίλιαμς ισοφάρισε σε 1-1! Η πίεση της Ατλέτικο απέφερε καρπούς στο 52' με τον Άνχελ Κορέα να νικά με πλασέ τον Σιμόν, ενώ στο 80' ο τερματοφύλακας της Μπιλμπάο στάθηκε άτυχος, αφού από το σουτ του Λίνο, η μπάλα χτύπησε αρχικά στο δοκάρι και εν συνεχεία στην πλάτη του για το τελικό 3-1.