La Liga: «Σόου» Φεράν Τόρες στη νίκη της Μπαρτσελόνα

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Φεράν Τόρες, ο Μπαρτσελόνα νίκησε 4-2 τη Μπέτις και συνεχίζει την «καταδίωξη» της Ρεάλ και της Τζιρόνα. Οι «μπλάουγκράνα» πήραν προβάδισμα δύο τερμάτων στις αρχές του β΄ ημιχρόνου και έδειξαν ότι θα «καθάριζαν» εύκολα το ματς στο «Μπενίτο Βιγιαμαρίν».

Ο... ανανεωμένος Ίσκο με δύο γκολ μέσα σε τρία λεπτά έφερε το ματς στα ίσια, όμως ο Φεράν Τόρες ήταν αποφασισμένος να κερδίσει... μόνος του το ματς. Έχοντας πετύχει τα δύο πρώτα γκολ της «Μπάρτσα», ήταν αυτός που έδωσε την ασίστ στον Ζοάο Φέλιξ για το 2-3 στο 90΄ και συμπλήρωσε χατ-τρικ διαμορφώνοντας το τελικό σκορ στο 90+2΄. Όσο για τη Μπέτις του Σωκράτη Παπασταθόπουλου (αγωνίστηκε σε όλο το διάστημα του παιχνιδιού), βρίσκεται στην 8η θέση της κατάταξης.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 21ης αγωνιστικής του ισπανικού πρωταθλήματος έχουν ως εξής:

Αλαβές-Κάντιθ 1-0