Μεγάλη νίκη της Ατλέτικο στο «Μεστάγια»

Μεγάλη νίκη πέτυχε η Ατλέτικο Μαδρίτης σήμερα στο «Μεστάγια» επί της Βαλένθια με 1-0, για την 11η αγωνιστική του ισπανικού πρωταθλήματος. Η ομάδα του Ντιέγκο Σιμεόνε πήρε τη νίκη με το αυτογκόλ του Τόνι Λάτο στο 79ο λεπτό και με τους τρεις αυτούς βαθμούς «έπιασε» τη Σοσιεδάδ στην κορυφή της βαθμολογίας, έχοντας κι ένα παιχνίδι λιγότερο από την ομάδα των Βάσκων.

Νωρίτερα, ισόπαλο 1-1 έληξε το ματς μεταξύ της Ελτσε και της Κάντιθ. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 38' με τον Λούκας Μπογιέ (γνωστός από τη θητεία του στην ΑΕΚ), ο οποίος λίγο αργότερα, στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου, αντίκρισε τη δεύτερη κίτρινη κάρτα και αποβλήθηκε, αφήνοντας την ομάδα του με δέκα παίκτες.

Η Κάντιθ ισοφάρισε στο 56ο λεπτό με τον Αλβαρες, στη συνέχεια πίεσε για τη νίκη, αλλά η άμυνα της Ελτσε κατάφερε να κρατήσει μακριά τους κινδύνους. Συνοπτικά τα αποτελέσματα, οι σκόρερ και η βαθμολογία:

Βαγιαδολίδ-Λεβάντε 1-1