Υπέταξε και την Βαλένθια η εντυπωσιακή Έλτσε

Η νεοφώτιστη Έλτσε συνεχίζει την εντυπωσιακή πορεία της και νίκησε την Βαλένθια με 2-1, προκειμένου να βρεθεί στην 5η θέση του ισπανικού πρωταθλήματος.

Οι γηπεδούχοι πήραν από νωρίς το προβάδισμα, όταν προηγήθηκαν στο 19ο λεπτό με τον Γιοσάν. Η Βαλένθια προσπάθησε να αντιδράσει αλλά η Έλτσε ήταν αυτή που σκόραρε και με τον Φιντέλ προηγήθηκε με 2-0, που ήταν και το αποτέλεσμα του πρώτου ημιχρόνου.

Οι «νυχτερίδες» προσπάθησαν να διεκδικήσουν κάτι στο δεύτερο μέρος, πίεσαν την Έλτσε και άρχισαν να ελπίζουν στο 74ο λεπτό όταν ο Λάτο μείωσε σε 2-1. Αλλά τελικά παρά τις προσπάθειες τους και τις ευκαιρίες, δεν μπόρεσαν να ισοφαρίσουν.

Η Βαλένθια βρίσκεται στην 13η θέση με 7 βαθμούς, ενώ η Έλτσε στην 5η με 10 βαθμούς.