Νίκη στο 90' για την Εϊμπάρ

Τη νίκη στο 90΄κατάφερε και πήρε η Εϊμπάρ κόντρα στη Βαγιαδολίδ, χάρη σε γκολ του Ροντρίγκες.

Χάρη σε γκολ του Κέβιν Ροντρίγκες στο 90ο λεπτό η Εϊμπαρ επικράτησε της Βαγιαδολίδ με σκορ 2-1 εκτός έδρας και πανηγύρισε την πρώτη της νίκη στο φετινό πρωτάθλημα.

Το σκορ για τους φιλοξενούμενους άνοιξε στο 29΄ ο Εστεμπάν Μπούργος, ο οποίος ευστόχησε σε εκτέλεση πέναλτι, στέλνοντας τη μπάλα από τη μια πλευρά και τον τερματοφύλακα από την άλλη. Η ισοφάριση για τους γηπεδούχους ήρθε στο 37ο λεπτό με τον Νάτσο απο αριστερά να γυρίζει τη μπάλα στην περιοχή και ο Τόνι με προβολή να κάνει το 1-1. Μάλιστα, η Βαγιαδολίδ είχε την ευκαιρία να ανατρέψει και το σκορ, καθώς κέρισε πέναλτι, όμως ο Σέρχι Γκουαρντιόλα δεν κατάφερε να νικήσει τον Μάρκο Ντμίτροβιτς από τα 11 βήματα.

Στη συνέχεια η Εϊμπάρ έμεινε να αγων.ιζεται και με 10 παίκτες, όταν ο Πάπε Ντιοπ πάτησε άθελά του τον αντίπαλο στον καλάμι και είδε απευθείας την κόκκινη κάρτα στο 73΄. Αυτό ωστόσο δεν πτόησε την ομάδα του Χοσέ Λουίς Μεντιλιμπάρ που κατάφερε να σκοράρει στο 90΄ με πολύ ωραία κεφαλιά του Ροντρίγκες από σέντρα του Αρμπίγια.

Πηγή: sdna.gr