Οξυγόνο για την Στουτγκάρδη!

Η Στουτγκάρδη επέστρεψε στις νίκες μετά τρεις συνεχόμενες αποτυχίες και με το 2-1 επί της Μάιντς, πήρε βαθιά ανάσα στην μάχη της παραμονής.

Νίκη εξάποντο για την Στουτγκάρδη που μετά από έξι ματς δίχως νίκη σε όλες τις διοργανώσεις πήρε το πολύτιμο 2-1 απέναντι στην Μάιντς και βγήκε από την επικίνδυνη ζώνη.

Πρωταγωνιστές για τους Σουηβούς δύο παίκτες που πανηγύρισαν τα παρθενικά τους γκολ στην Bundesliga. O Ιάπωνας Ίτο έδωσε το προβάδισμα στο 21ο λεπτό, όμως η Μάιντς ισοφάρισε λίγο πριν βγει το ημίχρονο (39’) με κοντινή κεφαλιά του Χακ.

Σε ένα ματς με αρκετές φάσεις εκατέρωθεν, η πλάστιγγα έγειρα ακόμα ένα ακόμα γκολ αμυντικού. Ο Κράτης Σόσα έδωσε την λύση, έκανε το 2-1 (51’) και η ομάδα του Ντίνου Μαυροπάνου (αγωνίστηκε σε όλη την αναμέτρηση) επέστρεψε στον δρόμο των επιτυχιών.

Πηγή: sdna.gr