Η Παρί διέλυσε το Στρασβούργο κι επέστρεψε στην κορυφή

Η Παρί Σεν Ζερμέν δεν άφησε να πάει... χαμένο το «δώρο» που της έκανε την Παρασκευή (18/10) η Μονακό, αφού νίκησε εύκολα την Στρασμπούρ με 4-1, κι έπιασε ξανά τους Μονεγάσκους στην κορυφή της βαθμολογίας.

Το γκολ του 18χρονου μέσου Σενί Μαγιουλού στο 18' (από ασίστ του Μπαρκολά) έδωσε προβάδισμα στους Παριζιάνους στο πρώτο μέρος.

Στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου, συγκεκριμένα στο 47′, διπλασίασαν τα τέρματά τους, με τον Μάρκο Ασένσιο να βάζει το όνομά του στον πίνακα των σκόρερ.

Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν με τον Μάρα στο 58′, όμως ο Μπαρκολά απάντησε οκτώ λεπτά αργότερα για το 3-1. Στο 90′, ο Λι πέτυχε και τέταρτο γκολ για τους γηπεδούχους, με το μόνο που άλλαξε έως το τέλος να είναι το σκορ, καθώς ο Ντιονγκουέ διαμόρφωσε το τελικό 4-2 στο 90’+3′.

Πηγή: sdna.gr