Έκανε το λάθος να προηγηθεί της Νις η Μονπελιέ!

Το… λάθος να προηγηθεί νωρίς έκανε η Μονπελιέ, με τη Νις να κάνει την ανατροπή και να νικά 3-1.

Αν και έμειναν πίσω στο σκορ μόλις στο 3’, οι Νικαιώτες το… γύρισαν γρήγορα και νίκησαν 3-1 τη Μονπελιέ, για την 34η αγωνιστική της Ligue 1.

Έτσι, οι «Νισουά» πήγαν στους 46 βαθμούς, ενώ οι φιλοξενούμενοι παρέμειναν στους 47β., γνωρίζοντας την πρώτη τους ήττα έπειτα από έντεκα αγωνιστικές.

Η Μονπελιέ μπήκε πολύ δυνατά από την αρχή, έχοντας δοκάρι μόλις στο 1’ και γκολ στο 3’ με τον Λαμπόρντ. Όμως, η απάντηση της Νις ήταν καταιγιστική, καθαρίζοντας το ματς ουσιαστικά από το πρώτο ημίχρονο.
Τρία λεπτά αργότερα από το προβάδισμα των φιλοξενούμενων, ο Μπουνταουί ισοφάρισε για τους γηπεδούχους. Στη συνέχεια, ο ρυθμός έπεσε λίγο, με τους Νικαιώτες να πατούν το… γκάζι προς το τέλος του πρώτου μέρους και μέσα σε δύο λεπτά (39’ και 40’) με τους Τομπιντό και Κλοντ-Μορίς να διαμορφώνουν το 3-1.