Στραβοπάτημα για τη Ρεν στο προτελευταίο Στρασβούργο

Η Ρεν έχασε την ευκαιρία να βρεθεί έστω και προσωρινά στην 3η θέση της Ligue 1, μιας και... άφησε βαθμούς στην έδρα του προτελευταίου Στρασβούργου, μένοντας στο 1-1.

Οι γηπεδούχοι αιφνιδίασαν κάνοντας το 1-0 στο 24ο λεπτό, δείχνοντας αποφασισμένοι να πάρουν μία νίκη στην προσπάθεια τους για παραμονή στην κατηγορία. Όμως η κόκκινη του Μίτροβιτς στο 40ο λεπτό άλλαξε τα δεδομένα, με την Ρεν να έχει τον απόλυτο έλεγχο του αγώνα.

Αυτή η υπεροχή της επιβραβεύτηκε στο 61ο λεπτό, όταν ο Ανού ισοφάρισε σε 1-1, με την Ρεν να πιέζει για την νίκη αλλά το Στρασβούργο άντεξε ως το τέλος για να κρατήσει τον βαθμό της ισοπαλίας.

Η Ρεν βρίσκεται στην 6η θέση με 19 βαθμούς ενώ το Στρασβούργο στην 19η με 7 βαθμούς.