Πήρε μαζί του την Κηφισιά στη SL2 ο ΠΑΣ Γιάννινα!

Η Κηφισιά δεν κατάφερε να ξεπεράσει το εμπόδιο του υποβιβασμένου ΠΑΣ Γιάννινα και σε συνδυασμό με τα άλλα αποτελέσματα, έγινε η δεύτερη ομάδα που υποβιβάζεται στη Super League 2 μαζί με τους Ηπειρώτες.

Ο ΠΑΣ Γιάννινα τράβηξε μαζί του την Κηφισιά στη Super League 2, καθώς τη νίκησε 3-2 στο Μιχάλης Κρητικόπουλος και τα υπόλοιπα αποτελέσματα δεν βόλεψαν καθόλου στην ομάδα των βορείων προαστίων, που έχασε κάθε ελπίδα για παραμονή.

Η ομάδα του Κώστα Μπράτσου προηγήθηκε στο 26ο λεπτό με την αριστοτεχνική απευθείας εκτέλεση φάουλ του Σωτήρη Νίνη, την οποία ο Αθανασίου δεν μπόρεσε να εξουδετερώσει.

Ο ΠΑΣ Γιάννινα απάντησε με τον Ροσέρο στο 34'. Ο Κολομβιανός συνδυάστηκε άψογα με τακουνάκια με τον Κόντε και με ωραίο τσίμπημα της μπάλας προ κενής εστίας έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Στο δεύτερο μέρος η Κηφισιά μπήκε δυνατά και στο 53ο λεπτό ο Σάντος τροφοδότησε τον Τεττέι με δυνατό σουτ. Αυτός δεν κατάφερε να σκοράρει αφού ο Αθανασίου και το οριζόντιο δοκάρι του στέρησαν το γκολ.

Η Κηφισιά σκόραρε με τον Πρίτσα στο 66ο λεπτό, αλλά το γκολ του ακυρώθηκε μέσω VAR για επιθετικό φάουλ στον Λιάσο. Ο Τεττέι είχε και δεύτερο δοκάρι στο 70ο λεπτό με κεραυνό, μετά από εκτέλεση κόρνερ του Πρίτσα, που τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι του Αθανασίου.

Ο ΠΑΣ έφερε τούμπα το ματς με τον Μπεγκάλα στο 74ο λεπτό. Η Κηφισιά ισοφάρισε με πέναλτι του Οζέγκοβιτς, το οποίο κέρδισε ο ίδιος.

Η Κηφισιά πίεσε για την ανατροπή, ωστόσο το τρίτο γκολ το πέτυχε ο ΠΑΣ με τον Ροσέρο στις καθυστερήσεις, διαμορφώνοντας το τελικό σκορ.