Ο Άρης ξέρανε τον ΠΑΟΚ και τον γκρέμισε από την κορυφή!

Ο Άρης νίκησε τον ΠΑΟΚ στην άδεια Τούμπα χάρη στο γκολ του Λορέν Μορόν στο 31ο λεπτό και έριξε τον Δικέφαλο από την κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

Ο Άρης ήταν ο νικητής του μεγάλου ντέρμπι στην άδεια Τούμπα, καθώς επικράτησε 1-0 του ΠΑΟΚ. Το γκολ του Μορόν στο 31ο λεπτό ήταν αρκετό για να δώσει το τρίποντο στους κίτρινους στην πρεμιέρα των playoffs της Stoiximan Super League.

Η ομάδα του Άκη Μάντζιου ήταν εξαιρετική στα ανασταλτικά της καθήκοντα και βρήκε το γκολ στην πρώτη της τελική στο ματς. Ο ΠΑΟΚ είχε την κατοχή, πίεσε για να σκοράρει, χωρίς όμως να δημιουργήσει πολλές μεγάλες ευκαιρίες, ωστόσο δεν τα κατάφερε.

Οι φιλοξενούμενοι εκτός από τη φάση του Μορόν είχαν μια ακόμα καλή στιγμή στο παιχνίδι μετά από ωραία ατομική ενέργεια του Σαβέριο, όμως το σουτ που επιχείρησε πέρασε λίγο άουτ.

Ο ΠΑΟΚ έμεινε στους 60 και είναι δεύτερος πλέον πίσω από την ΑΕΚ που έχει 62, ενώ ο Άρης είναι πέμπτος με 45 βαθμούς, μακριά από τον τέταρτο Ολυμπιακό αλλά και την έκτη Λαμία.