Το buzzer beater του Γερεμέγεφ έσβησε τη «ζωγραφιά» του Ζίβκοβιτς

Ο Παναθηναϊκός βρέθηκε πίσω στο σκορ από τον ΠΑΟΚ μέχρι το 90+5' αλλά εκεί η "χρυσή αλλαγή" του Ιβάν Γιοβάνοβιτς, ο Γερεμέγεφ με κεφαλιά, στο ντεμπούτο του έκανε το 2-2 και έσωσε το βαθμό για το τριφύλλι στο ντέρμπι της Λεωφόρου.

Ο Παναθηναϊκός με buzzer beater του Γερεμέγεφ που είχε περάσει ως αλλαγή στην αναμέτρηση στο 82' έσβησε τη "ζωγραφιά" του Ζίβκο Ζίβκοβιτς ο οποίος με ένα υπέροχο γκολ είχε δώσει προβάδισμα στον ΠΑΟΚ στο 58'.

Η ομάδα του Ιβάν Γιοβάνοβιτς όμως πάλεψε μέχρι το τέλος την αναμέτρηση, πίεσε, πήρε μέτρα στον αγωνιστικό χώρο και κατάφερε να ισοφαρίσει στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων με το πρώτο γκολ του Σουηδού επιθετικού με τη φανέλα του τριφυλλιού.

Το ντέρμπι της Λεωφόρου ήταν αρκετά καλό με τέσσερα γκολ, δοκάρια για τις δύο ομάδες, πολλές φάσεις και παράπονα στο τέλος του αγώνα από τους φιλοξενούμενους για κάποια από τα σφυρίγματα του διαιτητή της αναμέτρησης.