Γιοβάνοβιτς: "Δεν ήμασταν ψύχραιμοι"

Ο Ιβάν Γιοβάνοβιτς με τη λήξη της αναμέτρησης και της ήττας του Παναθηναϊκού από τον ΠΑΣ Γιάννινα στάθηκε στην έλλειψη ψυχραιμίας των ποδοσφαιριστών του με τη μπάλα στα πόδια ενώ μίλησε για ένα κακό αποτέλεσμα.

Ο προπονητής του Παναθηναϊκού, Ιβάν Γιοβάνοβιτς, με τη λήξη της αναμέτρησης στα Γιάννινα και την ήττα των "πρασίνων" με 1-0 σημείωσε στην κάμερα της Nova πως η ομάδα του δεν ήταν ψύχραιμη με τη μπάλα στα πόδια ενώ έκανε λόγο για ένα αποτέλεσμα που δεν ήθελε κανείς στο τριφύλλι:

"Πρώτα πρέπει να πω συγχαρητήρια στα Γιάννενα για τη νίκη τους. Δεχτήκαμε ένα γκολ στην αρχή του ματς. Μας χρειαζόταν λίγος χρόνος στο πρώτο ημίχρονο για να μπορέσουμε αποκτήσουμε τον έλεγχο. Ουσιαστικά τον είχαμε χωρίς να δημιουργούμε πολλές και επικίνδυνες καταστάσεις για τον αντίπαλο. Στο δεύτερο ημίχρονο ελέγξαμε πλήρως το παιχνίδι, δημιουργήσαμε προϋποθέσεις για το γκολ, δεν το κάναμε. Σίγουρα ίσως μπορούσαμε να κάνουμε πολλά περισσότερα. Υπήρξε μία μεγάλη προσπάθεια αλλά το αποτέλεσμα δεν είναι αυτό που περιμέναμε.

Δε με προβλημάτισε κάτι ιδιαίτερα. Το μόνο πράγμα που πιστεύω είναι ότι ανεξαρτήτως που χάναμε θα μπορούσαμε να είμαστε λίγο πιο ψύχραιμοι όσο είχαμε την μπάλα στα πόδια για να έχουμε ορθολογικές επιθέσεις".