«Δεν πείθομαι ότι ήταν πέναλτι για να κριθεί ο τελικός»

Καθόλου πεπεισμένος ότι το πέναλτι το οποίο κρίθηκε ο τελικός κόντρα στον Παναθηναϊκό ήταν για έναν τελικό Κυπέλλου δήλωσε ο Ράζβαν Λουτσέσκου μετά την ολοκλήρωση της αναμέτρησης στο ΟΑΚΑ.

Ο Ρουμάνος τεχνικός άφησε να εννοηθεί ότι η απόφαση του Ματέου Λαόθ ήταν τουλάχιστον αυστηρή και πρόσθεσε ότι η ομάδα του θα μπορούσε να οδηγήσει το ματς στην παράταση.

Αναλυτικά όσα είπε:

«Έχω πολλές σκέψεις. Πολλά συγχαρητήρια στον Παναθηναϊκό. Χάσαμε τα πρώτα 30 λεπτά και δεν παίξαμε επιθετικά και με ένταση, σε αντίθεση με τον Παναθηναϊκό, αν και δεν είχε ευκαιρίες.

Δεν με πείθει ότι αυτό ήταν πέναλτι για να κριθεί ένας τελικός. Για τα επόμενα εξήντα λεπτά ήμασταν καλύτεροι, χάσαμε ευκαιρίες, αλλά δεν σκοράραμε. Έπαιξε ρόλο τελικά ότι είχαμε 16-17 παιχνίδια περισσότερα από τον Παναθηναϊκό.

Νομίζω ότι αξίζαμε να παίξουμε στην παράταση».