Βατσλίκ: «Ζήτησα συγνώμη από τον Ρονάλντο»

Σημαντικότατο προβάδισμα για την πρώτη θέση του 2ου ομίλου της League A, που θα δώσει την πρόκριση στο Final 4 του 3ου Nations League απέκτησε η Πορτογαλία, η οποία κέρδισε εύκολα στην Πράγα με 4-0 την Τσεχία.

Μετά τον αγώνα ο Τσέχος τερματοφύλακας του Ολυμπιακού, Τόμας Βατσλίκ, ζήτησε συγγνώμη από τον Κριστιάνο Ρονάλντο, τον οποίον τραυμάτισε άθελά του, όταν στο πρώτο ημίχρονο σε μία έξοδό του χτύπησε στη μύτη τον Πορτογάλο σούπερ σταρ. Ο CR7 έμεινε αρκετά λεπτά εκτός αγώνα αιμορραγώντας.

«Τον χτύπησα στη μύτη με τη γροθιά μου σε μία φάση που βρήκα επίσης και την μπάλα. Ηταν μια σφοδρή σύγκρουση. Ανησύχησα γιατί αιμορραγούσε πολύ.

Νιώσαμε και οι δύο πολύ άσχημα για αυτή τη φάση και χαίρομαι τελικά που έβγαλε όλο το παιχνίδι. Μετά το τέλος του ματς μιλήσαμε. Τον σταμάτησα στα αποδυτήρια και τον ρώτησα πως είναι. Του ζήτησα συγνώμη.

Μου απάντησε ότι είναι καλά και δεν μου κράτησε κακία για τη συγκεκριμένη φάση, καθώς κατάλαβε πως δεν είχα καμιά πρόθεση» τόνισε σχετικά ο Βατσλίκ.