Ισοπαλία για Γεωργία με πρωταγωνιστές τους "Ανορθωσιάτες"

Ισοπαλία για την Εθνική Γεωργίας απέναντι στην Αρμενία (2-2), με γκολ από δύο... Ανορθωσιάτες.

Αρχικά η Εθνική Αρμενίας άνοιξε το σκορ στο 6' με τον Bayramyan Khoren και με την έναρξη του β' ημιχρόνου ο Κατσαράβα το πήρε πάνω του και έφερε το παιχνίδι στα ίσα στο 46'. Ο Οκριασβίλι που μπήκε στο 61' στη θέση του Gvilia σκόραρε στο 74' για την ανατροπή της Γεωργίας, ανατροπή που δεν κράτησε μέχρι τέλους, αφού στο 89' η Αρμενία κέρδισε πέναλτι σε χέρι του Νταουσβίλι, με τον Μkhitaryan να στέλνει τη μπάλα στα δίκτυα του Makaridze για το τελικό 2-2.

Κβιλιτάια και Λόρια οι δύο που δεν πήραν χρόνο συμμετοχής, Οκριασβίλι και Νταουσβίλι μπήκαν ως αλλαγή στο β' ημίχρονο. Πέντε βαθμούς για τη Γεωργία στον όμιλο της.