Απίστευτο αποτέλεσμα! Τους έβαλαν 14 γκολ

Οι Ιάπωνες δεν σταματούσαν να σκοράρουν απέναντι στους Μογγόλους για τα προκριματικά του Μουντιάλ 2022, νικώντας τους με σκορ 14-0.

Δεν έδειξαν διάθεση να τηρήσουν τους κανόνες του Fair Play οι Ιάπωνες στην αναμέτρησή τους με τους Μογγόλους για τα προκριματικά του Μουντιάλ 2022, διαλύοντάς τους με σκορ 14-0.

Οι γηπεδούχοι πέτυχαν το πρώτο γκολ τους στο 14ο λεπτό του παιχνιδιού με τον Τακούμι Μιναμίνο, που αγωνίζεται στην Σαουθάμπτον ως δανεικός από τη Λίβερπουλ, και στο ημίχρονο προηγούνταν 5-0.

Στο δεύτερο μέρος ωστόσο δεν έδειξαν διάθεση να λυπηθούν την εθνική Μογγολίας και της έβαλαν ακόμα εννιά γκολ.

Αυτή ήταν η δεύτερη μεγαλύτερη νίκη στην ιστορία της εθνικής Ιαπωνίας, μετά το 15-0 εις βάρος των Φιλιππίνων το 1967.

Πηγή κειμένου και φωτογραφίας: sport-fm.gr