Τραγωδία στο 92' για Λόρια και Κβιλιτάια!

Μετά την εκτός έδρας ήττα στην πρεμιέρα από τη Σουηδία (0-1) η Γεωργία έμεινε με άδεια χέρια και στο δεύτερο παιχνίδι της για τον β' προκριματικό όμιλο του Παγκοσμίου Κυπέλλου.

Στην Ντινάμο Αρένα της Τιφλίδας η ομάδα του Βιλί Σανιόλ με τον Γκιόργκι Λόρια βασικό άνοιξε το σκορ απέναντι στην Ισπανία με τον Κβαρατσκέλια στο 44ο λεπτό.

Οι φιλοξενούμενοι έφτασαν στην ισοφάριση στο 56' με τον Φεράν Τόρες και απέφυγαν τη δεύτερη συναπτή ισοπαλία τους (μετά το 1-1 με την Ελλάδα στη Γρανάδα) χάρη σε τέρμα του Όλμο στο 92ο λεπτό!

Η Γεωργία, για την οποία ο Κβιλιτάια πέρασε αλλαγή στο 62' στη θέση του Ζιβζιβάτζε, ολοκλήρωσε το παιχνίδι με δέκα παίκτες ελέω αποβολής του Σενγκέλια (94'), ο οποίος θα απουσιάσει από την εκτός έδρας αναμέτρηση με την Ελλάδα την προσεχή Τετάρτη (31/3).