Διπλό της Δανίας στο Ισραήλ

Θετική εκκίνηση για τη Δανία, η οποία φιλοξενήθηκε από το Ισραήλ, του οποίου επικράτησε με 2-0. Έτσι, έκανε ένα πρώτο θετικό βήμα, στα προκριματικά του Παγκοσμίου Κυπέλλου, για τον 6ο όμιλο.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 13ο λεπτό. Ο Μπρέιθγουεϊτ βρέθηκε απέναντι από τον γκολκίπερ του Ισραήλ και με ωραίο πλασέ έκανε το 0-1. Στο 67ο λεπτό ο Γουίντ εκμεταλλεύτηκε αδράνεια στην άμυνα των γηπεδούχων για να γράψει το 0-2, που έμεινε έως και το φινάλε.

ΙΣΡΑΗΛ: Μαρκιάνο, Μεναχέμ (85' Χαζίζα), Χάνα (46' Λαβί), Τίμπι, Ελχαμέντ, Ντάσα (85' Καντίλ), Σόλομον, Νάτχο (68' Γκολάσα), Περέτζ, Ζαχάβι, Νταμπούρ (61' Ουέσμαν).

ΔΑΝΙΑ: Σμάιχελ, Γουάς, Κγιάρ, Κρίστενσεν, Μέλε, Χόιμπιεργκ, Ντιλέινι (88' Νόργκαρντ), Πόουλσεν (77' Όλσεν), Έρικσεν, Μπρέιθγουεϊτ, Γουίντ (77' Άντερσεν).