Επίθεση στον προπονητή της Γκάνας και σύλληψη οπαδού

Η Γκάνα ηττήθηκε από το Πράσινο Ακρωτήρι με 2-1 για το Κύπελλο Εθνών Αφρικής και όπως αναφέρει η Daily Mail, οπαδός της Γκάνας συνελήφθη για επίθεση στον προπονητή της ομάδας, Κρις Χιούτον, μετά το ανεπιτυχές αποτέλεσμα της χώρας του στην διοργάνωση.

Προεκτάσεις εκτός των γραμμών του γηπέδου πήρε η ήττα της Γκάνας από το Πράσινο Ακρωτήρι για το Κύπελλο Εθνών Αφρικής, καθώς σύμφωνα με την Daily Mail οπαδός συνελήφθη για επίθεση στον προπονητή της Γκάνας, Κρις Χιούτον.

Όπως αναφέρει το δημοσίευμα, οπαδός της ομάδας που ηττήθηκε στην πρεμιέρα της στην διοργάνωση, επιτέθηκε στον Κρις Χιούτον στο ξενοδοχείο που βρισκόταν η αποστολή μετά από το ανεπιτυχές αποτέλεσμα για το Κύπελλο Εθνών Αφρικής.

Για την ιστορία, το Πράσινο Ακρωτήρι επικράτησε της Γκάνας με σκορ 2-1, σκοράροντας το νικητήριο τέρμα στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων.