Κόπα Άφρικα: Xρυσό τρίποντο για Μαρόκο κόντρα στη Γκάνα

Ο Σοφιάν Μπουφάλ βρήκε το δρόμο προς τα δίχτυα επτά λεπτά πριν τη συμπλήρωση του 90λεπτου και χάρισε σπουδαία νίκη με 1-0 στο Μαρόκο απέναντι στην Γκάνα, στην πρεμιέρα των δύο ομάδων στο Κόπα Άφρικα.

Η σύγκρουση του Μαρόκου με την Γκάνα είχε πολλές μονομαχίες και αρκετές φάσεις μπροστά στις δύο εστίες, ωστόσο το καλύτερο έμεινε για το τέλος στην μεταξύ τους κόντρα στην Γιαουντέ για τον 3ο όμιλο του Κόπα Άφρικα.

Για την ακρίβεια λίγο πριν το φινάλε, με τον Σοφιάν Μπουφάλ να έρχεται σε επαφή με τη μπάλα στο 83ο λεπτό και με άπιαστο δυνατό δεξί σουτ να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα, για να υπογράψει τη νίκη με 1-0 για τους τυπικά γηπεδούχους που τους έφεραν σε θέση ισχύος στη μάχη της πρόκρισης στην επόμενη φάση με το καλημέρα του τουρνουά.