Γκατούζο: "Κάθε τρία λεπτά σταματούσαμε, αυτό είναι απαράδεκτο"

Η Νάπολι πήρε τη νίκη με 2-1 επί της Γρανάδα όμως δεν ήταν αρκετή για την πρόκριση στην επόμενη φάση του Europa League καθώς είχε ηττηθεί με 2-0 στον πρώτο αγώνα, γεγονός που φέρνει σε ακόμα πιο δυσμενή θέση τον Τζενάρο Γκατούζο όσον αφορά τη συνέχιση της παρουσίας του στον πάγκο.

Ο ίδιος από την πλευρά του ξεκαθάρισε στο φινάλε του αγώνα πως δεν είχε κάποιο παράπονο από την προσπάθεια που κατέβαλαν οι παίκτες του και στάθηκε στον τρόπο παιχνιδιού της αντίπαλης άμυνας, τονίζοντας πως δεν παίχτηκε καθόλου ποδόσφαιρο.

"Εάν επιτραπεί σε μία ιταλική ομάδα να κάνει αυτό που έκανε η Γρανάδα, την επόμενη ημέρα θα είμαστε στις εφημερίδες όλου του κόσμου. Στο πρώτο ημίχρονο ο καθαρός χρόνος παιχνιδιού ήταν περίπου 16-17 λεπτά.

Κάθε τρία λεπτά σταματούσαμε, αυτό είναι απαράδεκτο", τόνισε ο "Ρίνγκιο", για να προσθέσει: "Δεν μας έλειψε κάτι στο πρώτο ημίχρονο αλλά δεχτήκαμε ένα παράλογο γκολ, τρεις παίκτες στην περιοχή απέναντι σε έναν και δεχτήκαμε γκολ.

Έπειτα δεν θυμάμαι άλλες φάσεις. Μπορούμε να είμαστε υπερήφανοι για αυτό που κάναμε αλλά και απογοητευμένοι καθώς ακομα και με 10 παίκτες και στα δύο ματς δείξαμε ότι είχαμε κάτι παραπάνω από αυτούς".

Πηγή: Sport24