Επαιξε με τη φωτιά και κάηκε στο 95' ο ΑΠΟΕΛ

Ο ΑΠΟΕΛ γνώρισε αποκλεισμό σοκ από την Σλόβαν Λίμπερετς στις καθυστερήσεις με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μάρα και αποκλείστηκε από την Ευρώπη.

Σε ένα παιχνίδι το οποίο έλεγχε ο ΑΠΟΕΛ, δεν μπόρεσε να εκμεταλλευτεί τις ευκαιρίες που βρήκε και γνώρισε οδυνηρό αποκλεισμό από το Γιουρόπα Λιγκ. Η ομάδα του Ουζουνίδη ήταν καλύτερη σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, ωστόσο δεν μπόρεσε να βρει τον δρόμο προς τα δίκτυα. Στο τέλος έπαιξε με τη φωτιά και... κάηκε.

Σε μια φάση στο 95΄ο Ζεράλδες έκανε αχρείαστο χέρι στην περιοχή και έδωσε την ευκαιρία στον Μάρα να σκοράρει από το σημείο του πέναλτι.

Δείτε το Live ΕΔΩ

Δυνατά ο ΑΠΟΕΛ, δοκάρι με Νούχιου

Ο ΑΠΟΕΛ μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και προσπάθησε να αιφνιδιάσει την Σλόβαν Λίμπερετς. Οι γαλαζοκίτρινοι απείλησαν δυο φορές την εστία των Τσέχων με καλύτερη φάση αυτή του Νούχιου στο 14ο λεπτό, με την κεφαλιά του Κοσοβάρου επιθετικού να καταλήγει στο οριζόντιο δοκάρι.

Χαμηλός ρυθμός χωρίς ευκαιρίες

Μετά το καλό ξεκίνημα του ΑΠΟΕΛ, ο ρυθμός του αγώνα έπεσε, με τις δυο ομάδες να είναι ιδιαίτερα προσεκτικές στην άμυνα τους, με στόχο να κρατήσουν το μηδέν. Ο ΑΠΟΕΛ θα μπορούσε με καλύτερες επιλογές στην επίθεση να σκοράρει, ωστόσο δεν τα κατάφερε μέχρι το ημίχρονο.

Τεράστια φάση με Νούχιου

Στο 52ο λεπτό ο ΑΠΟΕΛ έχασε τεράστια ευκαιρία να ανοίξει το σκορ, με τον Νούχιου να χάνει μεγάλη φάση από κοντινή απόσταση. Ο Νguyen απέκρουσε από κοντινή απόσταση και κράτησε το 0-0.

ΣΟΚ στις καθυστερήσεις

Ο ΑΠΟΕΛ σε ένα αχρείαστο χέρι του Ζεράλδες στην περιοχή έδωσε την ευκαιρία στην Σλόβαν να σκοράρει από το σημείο του πέναλτι και γνώρισε αποκλεισμό σοκ, σε ένα παιχνίδι που έδειχνε να ελέγχει.