Δεν καταλαβαίνει Χριστό

Και βελτιωμένη, και προβάδισμα πρόκρισης, και με μηδέν παθητικό -για πρώτη φορά, και ξανά με σκόρερ τον Μπέζους. Ο άνθρωπος δεν καταλαβαίνει Χριστό! Η Ομόνοια έκανε αυτό που μπορούσε να κάνει. Δεν υπήρχε οπαδός της που δεν πίστευε ότι μπορεί.

Με δύο διαφορετικά πρόσωπα στο πρώτο και δεύτερο ημίχρονο. Υπέφερε σε κάποιες στιγμές στο πρώτο και ο Φαμπιάνο, ήταν απλά ο γνωστός. Επιθετικά δυσκολεύτηκε πολύ, γιατί έκλεισαν καλά τους χώρους οι Δανοί ιδιαίτερα στον Ουκρανό, πρώτο της σκόρερ μέχρι και τώρα. Η οξυδέρκεια του Μπέζους της έδωσε - ΚΑΙ ΠΑΛΙ - αυτό που ήθελε. Άκρως δικό του το τέρμα. Και το ότι διάβασε τη φάση, και η ντρίμπλα, και το τελείωμα που μπέρδεψε τον αντίπαλο τερματοφύλακα.

Δεν πέτυχε γωνία, αλλά πρόλαβε... την σκέψη του Λεσλ, εξ ου και έχασε τη μπάλα μέσα από τα χέρια του. Ένα γκολ που αρκούσε στο τέλος της ημέρας στην Ομόνοια για να κάνει αυτό που έπρεπε και να πάρει το προβάδισμα πρόκρισης. Για να πάει να βρει την Αούστρια, ή την Λέγκια στα πλέι οφ. Αν και ακόμα έχει ένα ολόκληρο 90λεπτο μπροστά της στη Δανία, αν καταφέρει να απορροφήσει την πίεση των Δανών, όπως και έπραξε στο συνολικό 20λεπτο (0-10' και 45-55'), τότε ναι, θα τα καταφέρει. Και αν ο Μπέζους έχει και κέφια πάλι, μπορεί το βράδυ της 17ης Αυγούστου να έχει ήδη άνω των 7 γκολ, σε μόλις 4 ευρωπαϊκούς αγώνες.

Υ.Γ. Για αυτό τον κόσμο δεν χρειάζεται να πεις και να γράψεις πολλά. Μια φωτογραφία αρκεί...