Σα Πίντο: «Να κάνουμε καλύτερο παιχνίδι στην έδρα μας»

Ο Σα Πίντο μίλησε στη διάσκεψη Τύπου μετά τη νίκη του ΑΠΟΕΛ με 0-2 επί της Ντίλα Γκόρι στον πρώτο μεταξύ τους αγώνα για τον γ' προκριματικό του Κόνφερενς Λιγκ.

Αναλυτικά όσα δήλωσε ο τεχνικός των γαλαζοκιτρίνων:

«Στο πρώτο ημίχρονο δεν ήμασταν καλοί όπως έγινε και στη Σερβία. Τους αφήσαμε να κάνουν το παιχνίδι τους, δεν καταφέραμε να κρατήσουμε τη μπάλα όπως θέλαμε.

Όμως σκοράραμε πριν το ημίχρονο και ήμασταν τυχεροί. Κατά την άποψη μου δεν ήταν δίκαιο. Στο δεύτερο ημίχρονο ήμασταν καλύτεροι, κλείσαμε σωστά του χώρους, ήμασταν καλύτεροι και πετύχαμε το δεύτερο γκολ. Νομίζω μας άξιζε η νίκη για την εμφάνιση που κάναμε στο δεύτερο ημίχρονο.

Φάνηκε πως η Ντίλα Γκόρι μπορεί να δημιουργήσει προβλήματα ανά πάσα στιγμή και θεωρώ πως δεν τελείωσε ακόμη τίποτα. Πρέπει να αναλύσουμε και να κάνουμε ένα καλύτερο παιχνίδι στην έδρα μας».

Να σημειωθεί ότι ο Πορτογάλος τεχνικός δεν δέχτηκε ερωτήσεις ενώ ολοκλήρωσε πρόωρα την διάσκεψη Τύπου αποχωρώντας από την αίθουσα λόγω της υψηλής έντασης του κλιματιστικού.