Europa League η Μπενφίκα - Πρωτιά για την Ρεάλ Σοσιεδάδ

Η Μπενφίκα βρήκε γκολ πρόκρισης στις καθυστερήσεις με τον Αρτούρ Καμπράλ και πήρε το εισιτήριο του Europa League από τη Ζάλτσμπουργκ, στον 4ο όμιλο του Champions League. Η ισοπαλία της Ίντερ με τη Ρεάλ Σοσιεδάδ κράτησε επικεφαλής τους Ισπανούς.

Η Μπενφίκα έσωσε την παρτίδα στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων, αφού με γκολ του Αρτούρ Καμπράλ βρήκε τη διαφορά δύο τερμάτων στη νίκη 3-1 επί της Ζάλτσμπουργκ την οποία προσπέρασε στην 3η θέση του 4ου ομίλου του Champions League και συνεχίζει στα playoffs της φάσης των 16 του Europa League.

Το μηδέν έδωσε στη Ρεάλ Σοσιεδάδ την πρωτιά
Η Ρεάλ Σοσιεδάδ επωφελήθηκε από την ισοπαλία 0-0 με αντίπαλο την Ίντερ στο "Τζιουζέπε Μεάτσα", αφού κρατήθηκε επικεφαλής του ομίλου και θα αντιμετωπίσει κάποιον δεύτερο ομίλου στη φάση των 16 στην οποία είχαν προκριθεί ήδη και οι δύο ομάδες.

Τα αποτελέσματα της 6ης αγωνιστικής στον 4ο όμιλο
Ίντερ - Ρεάλ Σοσιεδάδ 0-0
Ζάλτσμπουργκ - Μπενφίκα 1-3 (57' Σούτσιτς / 32' Ντι Μαρία, 45+1' Ρ. Σίλβα, 90+2' Καμπράλ)