Δώνης: «Δεν ήταν σωστή η αντίδραση μου» (vid)

Ο Γιώργος Δώνης ρωτήθηκε για την αποβολή του, μετά το τέλος του αγώνα της Μακάμπι Τελ Αβίβ με την Σάλτσμπουργκ, τονίζοντας ότι δεν ήταν η σωστή αλλά ήταν θυμωμένος από τον πρώτο αγώνα.

Ο Έλληνας προπονητής της Μακάμπι είπε αρχικά: «Ορισμένες φορές το ποδόσφαιρο είναι άθλημα συναισθημάτων, δεν έγινε κάτι το ιδιαίτερο. Νομίζω πως ήμουν θυμωμένος από το πέναλτι που δόθηκε στο πρώτο παιχνίδι και η Σάλτσμπουργκ ισοφάρισε σε 1-1 στο Τελ Αβίβ. Η αντίδραση μου δεν ήταν σωστή και δέχθηκα την δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Μετά ρωτήθηκε για το πέναλτι που κέρδισε η αυστριακή ομάδα και προηγήθηκε με 2-1 στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου: «Η αρχική μου εκτίμηση ήταν ότι η απόφαση δεν ήταν σωστή, αλλά δεν είμαι σίγουρος, δεν έχω δει το πέναλτι. Αλλά δεν θέλω να μιλάω για τις αποφάσεις του διαιτητή, μίλησα για την αντίδραση μου, δεν θέλω να κάνω άλλο σχόλιο για τους διαιτητές».