Φοβερό ματς, ισοφάρισε στις καθυστερήσεις

Ισοφαρίζοντας στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων, η Βενεζουέλα πήρε το βαθμό της ισοπαλίας με το 2-2 με το Εκουαδόρ, για την τρίτη αγωνιστική του δεύτερου ομίλου του Copa America.

Μετά την ήττα από την Κολομβία στην πρεμιέρα της διοργάνωσης, το Εκουαδόρ δεν κατάφερε να πάρει το «τρίποντο» απόψε, αφού η Βενεζουέλα, πάλεψε ως το τέλος και δικαιώθηκε, παίρνοντας την ισοπαλία.

Στο 39’, ο Πρεσιάντο, άνοιξε το σκορ για το Εκουαδόρ, αλλά στο ξεκίνημα του δεύτερου μέρους, ο Καστίγιο έκανε το 1-1 για τη Βενεζουέλα.

Το προβάδισμα στους τυπικά γηπεδούχους, έδωσε ο Πλάτα στο 71’ κι εκεί που όλα έδειχναν ότι θα πάρουν τη νίκη, στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Ερνάντεζ διαμόρφωσε το τελικό 2-2.

Μετά την ισοπαλία με την Κολομβία, η Βενεζουέλα πήρε το δεύτερο βαθμό της στον όμιλο, ενώ το Εκουαδόρ, έμεινε στον ένα βαθμό...

Πηγή: sdna.gr