Χατ-τρικ από Φιρμίνο και «πεντάρα» η Βραζιλία με το... καλημέρα (vids)

Η Βραζιλία με το... καλημέρα έδειξε τις άγριες διαθέσεις της στα προκριματικά της Λατινικής Αμερικής για το Παγκόσμιο Κύπελλο του 2022, μιας και διέλυσε με 5-0 την Βολιβία με τον Ρομπέρτο Φιρμίνο να... χτυπάει τρεις φορές.

Η Βραζιλία από το πρώτο λεπτό κυριάρχησε στον αγώνα παρά την δυνατή βροχή και κατάφερε να προηγηθεί στο 16ο λεπτό με τον Μαρκίνιος. Στο 31ο λεπτό ο Φιρμίνο δεν χρειάστηκε να προσπαθήσει και πολύ για να κάνει το 2-0 με ένα πλασέ σε κενή εστία, ενώ ο άσος της Λίβερπουλ... χτύπησε στα πρώτα λεπτά και του δευτέρου ημιχρόνου, όταν στο 49ο λεπτό διαμόρφωσε το 3-0.

Η Βολιβία προσπάθησε να αντιδράσει αλλά μάταια. Μάλιστα και αμυντικά δεν τα πήγαινε καλά με τον Καράσκο να χρίζεται σκόρερ, όταν με αυτογκόλ του το σκορ έγινε 4-0 στο 66ο λεπτό. Ο Φιρμίνο πέτυχε το χατ-τρικ στο 73ο λεπτό, κάνοντας το 5-0, το οποίο έμελλε να είναι το τελικό αποτέλεσμα παρά τις ευκαιρίες που έχασε η Βραζιλία.