«Σβηστές» νίκες για Σέλτικ και Ρέιντζερς, μαίνεται η μάχη στην κορυφή της Premiership!

Με νίκες συνέχισαν τις αγωνιστικές τους υποχρεώσεις στην Σκωτία η Σέλτικ και η Ρέιντζερς, με τη μάχη της κορυφής να μένει ανοικτή για ακόμα μία αγωνιστική!

Οι «κέλτες» επικράτησαν «σβηστά» με σκορ 1-0 της Ρος Κάουντι στην Γλασκώβη, χάρη στο τέρμα του Τζόστον στο πρώτο μόλις λεπτό της αναμέτρησης. Στο 28', ο Λουίς Πάλμα είχε την ευκαιρία να διπλασιάσει τα τέρματα της ομάδας του, όμως αστόχησε από το σημείο της άσπρης βούλας.

Με το τρίποντο αυτό, η Σέλτικ έφτασε τους 57 πόντους, διατηρώντας το +5 από τη δεύτερη Ρέιντζερς, η οποία νωρίτερα μέσα στην ημέρα πέρασε από την έδρα της Σεντ Μίρεν με σκορ 1-0.

Το μοναδικό γκολ για τους «προτεστάντες» πέτυχε ο Ντεσέρς στο 14ο λεπτό, φτάνοντας έτσι τις τρεις σερί νίκες στο πρωτάθλημα.

Πηγή: sport-fm.gr