Μία ακόμα εντυπωσιακή παράσταση για τον Άγιαξ

Μία ακόμα εντυπωσιακή παράσταση για τον Άγιαξ, ο οποίος επικράτησε 3-1 της Χρόνινγκεν στη «Johan Cryff Arena» στο πλαίσιο της 25ης αγωνιστικής της Eredivisie.

Έτσι, ο «Αίντας» επέστρεψε στις νίκες μετά τον πολύτιμο βαθμό που πήρε στην έδρα της Αϊντχόφεν την προηγούμενη αγωνιστική, διευρύνοντας παράλληλα το αήττητο σερί του στα 14 ματς και αύξησε τη διαφορά στους 9 βαθμούς από τη δεύτερη PSV.

Το σκορ για τους γηπεδούχους άνοιξε ο Γκράβενμπερχ με ωραίο δυνατό στου μόλις στο 5ο λεπτό. Στο 54', ο Σεμπαστιάν Αλέ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 2-0 με κοντινή προβολή, ενώ 20 λεπτά αργότερα ο Τάντιτς πρόσθεσε και εκείνος το όνομά του στον πίνακα των σκόρερ από το σημείο του πέναλτι.

Το μόνο που μπόρεσαν να κάνουν οι φιλοξενούμενοι ήταν να μειώσουν στο τελικό 3-1 στο 84' με κεφαλιά του Ελ Μεσαουντί.