ΒΙΝΤΕΟ: Γκολάρα ο Μέσι και η ευκαιρία της χρονιάς από Σουάρες στην γκέλα της Ίντερ Μαϊάμι

Δύο βαθμούς πέταξε η Ίντερ Μαϊάμι μένοντας στην έδρα της στο 1-1 με την Σάρλοτ σε ένα πολύ… ροκ παιχνίδι, όπου θα μπορούσε να κερδίσει οποιαδήποτε ομάδα.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 57’ με τον άλλοτε φορ του ΠΑΟΚ, Κάρολ Σφιντέρσκι, να βάζει την κόντρα σε σουτ συμπαίκτη του. Η απάντηση από τους γηπεδούχους ήρθε δέκα λεπτά μετά με ένα καταπληκτικό σουτ του Λιονέλ Μέσι εκτός περιοχής.

Στο δωδέκατο λεπτό των καθυστερήσεων η Ίντερ Μαϊάμι άγγιξε το γκολ της νίκης, αλλά ο Λουίς Σουάρες-εσχάτως με… πλατινέ μαλλί-απέτυχε να σκοράρει από τη μικρή περιοχή στέλνοντας την μπάλα ψηλά άουτ.

Παρά την γκέλα της, η παρέα του «Λέο» παραμένει πρώτη στην ανατολική περιφέρεια έχοντας 65 βαθμούς σε 31 παιχνίδια, ενώ ακολουθεί η Κολούμπους Κρου με 57 βαθμούς σε 30 αγώνες.

Πηγή: sport-fm.gr