Δώνης: «Είμαι θυμωμένος με τους παίκτες μου...»

Η Μακάμπι δεν κατάφερε να φτάσει στη νίκη ούτε στη δεύτερη αγωνιστική του πρωταθλήματος αφού ισοφαρίστηκε στο 89΄ από την Μπνέι Γιεχούντα γεγονός που προκάλεσε τον εκνευρισμό του Γιώργου Δώνη.

Οι πρωταθλητές Ισραήλ σε αντίθεση με την παρουσία τους στα προκριματικά του Champions League, στο πρωτάθλημα δεν δείχνουν εξίσου αποτελεσματικοί. Μετά την εντός έδρας ήττα στην πρεμιέρα από την Μακάμπι Πετάχ Τίκβα (1-2), η «ομάδα του λαού» αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2 με την Μπνέι

Γιεχούντα. Το γεγονός πως η Μακάμπι ισοφαρίστηκε στο 89' προκάλεσε την δυσφορία του Γιώργου Δώνη.

«Είμαι πολύ απογοητευμένος για το αποτέλεσμα και την εμφάνιση μας. Όταν σε τέτοιου είδους ματς δίνεις ευκαιρία στους αντιπάλους, τότε στο τέλος έρχονται αρνητικά αποτελέσματα. Δεν τα δώσαμε όλα, είχαμε 2-3 καλές στιγμές, προσπαθήσαμε πολύ στο δεύτερο ημίχρονο για να δημιουργήσουμε ευκαιρίες. Εν τέλει ήμασταν πολύ χαλαροί, απογοητευτικοί. Είμαι πολύ θυμωμένος με τους παίκτες μου. Θα πρέπει να παλεύουμε μέχρι το τελευταίο λεπτό.

Μετά το γκολ που πετύχαμε, στα τελευταία λεπτά χάσαμε την ισορροπία μας, δίναμε την μπάλα στους αντιπάλους μας και στο φινάλε δεχθήκαμε γκολ από στημένη φάση. Οι λεπτομέρειες είναι πολύ σημαντικές στο ποδόσφαιρο», τόνισε εμφανώς ενοχλημένος ο πρώην προπονητής του Παναθηναϊκού. ​