Premier League: Μεγάλη νίκη με ανατροπή για Νιούκαστλ

Μεγάλη νίκη με ανατροπή πέτυχε η Νιούκαστλ στο «Μολινό» επί της Γουλβς με 2-1, στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής της Premier League. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 36ο λεπτό με τον Λεμινά και έδειχναν να ελέγχουν το ματς. Στο Β' μέρος όμως ο Εντι Χάου έκανε αλλαγές και άλλαξε την τακτική της ομάδας από τη βόρεια Αγγλία.

Αρχισε να πιέζει την αντίπαλη άμυνα και κατάφερε μέσα σε πέντε λεπτά να φθάσει στην ανατροπή του σκορ. Πρώτα ο Σερ ισοφάρισε (75') και πέντε λεπτά αργότερα ο Χάρβεϊ Μπαρνς, που πέρασε ως αλλαγή στο 46', πέτυχε ένα απίθανό γκολ, με σουτ έξω από την περιοχή, και χάρισε τη μεγάλη νίκη στην ομάδα του.

Με τους τρεις βαθμούς αυτούς η Νιούκαστλ ανέβηκε στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας, ενώ οι «λύκοι» παραμένουν χωρίς νίκη, μ' έναν μόλις βαθμό στο ενεργητικό τους.