Για πέμπτο σερί παιχνίδι χωρίς νίκη Νιούκαστλ και Λιντς

Δύο εκ των ουραγών της Premier League αναμετρήθηκαν σε ένα ματς με 31 τελικές αλλά το ισόπαλο 1-1 ανάμεσα σε Νιούκαστλ και Λιντς έμεινε μέχρι το τέλος της αναμέτρησης με τις δύο ομάδες να μην έχουν νίκη μετά τις πέντε πρώτες αγωνιστικές.

Χωρίς νίκη για πέμπτο συνεχόμενο παιχνίδι στην Premier League έμειναν Νιούκαστλ και Λιντς με την αναμέτρηση δύο εκ των ουραγών του πρωταθλήματος να λήγει ισόπαλη 1-1 παρά τις 31 τελικές που έγιναν στη διάρκεια του 90λεπτου.

Στο πρώτο μέρος η Λιντς μπήκε καλύτερα στο ματς και πέτυχε ένα υπέροχο γκολ μετά από σέντρα σουτ του Ραφίνια στο 13' που έκανε το 0-1. Οι παίκτες του Μπιέλσα εν συνεχεία έχασαν και άλλες κλασικές ευκαιρίες για να διπλασιάσουν τα τέρματα τους και να φτάσουν σε μια άνετη νίκη.

Λίγο πριν το φινάλε του πρώτου μέρους όμως οι γηπεδούχοι έφεραν το ματς στα ίσια με ένα υπέροχο γκολ του Σεν Μαξιμέν ο οποίος μπήκε στην περιοχή, απέφυγε όποιον βρήκε μπροστά του και με διαγώνιο σουτ έκανε το 1-1.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι, είχαν σωρεία χαμένων ευκαιριών αλλά δεν μπόρεσαν να φτάσουν σε ένα δεύτερο τέρμα και να πάρουν τη νίκη και το πρώτο τρίποντο τη φετινή σεζόν.

Νιούκαστλ: Ντάρλοου, Μανκίγιο (81' Κραφ), Κλαρκ, Λασέλς, Χέιντεν, Ρίτσι, Σεν Μαξιμέν, Λόνγκσταφ, Γουίλοκ, Αλμιρόν (62' Φρέισερ), Ζοέλινκτον.

Λιντς: Μελιέ, Ντάλας, Άιλινγκ, Κούπερ, Φίρπο, Φίλιπς, Ραφίνια (67' Σάμερβιλ), Κλιχ, Ροδρίγο, Τζέιμς (61' Ρόμπερτς), Μπάμφορντ.