Κέρδισε τη Φούλαμ η Κρίσταλ Πάλας

Η Κρίσταλ Πάλας είχε την ουσία και πήρε το λονδρέζικο ντέρμπι επικρατώντας 2-1 εκτός έδρας της Φούλαμ, που έμεινε στον πάτο.

Επειτα από τρία σερί ανεπιτυχή αποτελέσματα (δύο ήττες και μία ισοπαλία), η Κρίσταλ Πάλας επέστρεψε στις νίκες, αφού πήρε το λονδρέζικο ντέρμπι επικρατώντας εκτός έδρας της Φούλαμ με 2-1, πλησιάζοντας την κορυφή. Αντίθετα, οι γηπεδούχοι έμειναν στον πάτο της βαθμολογίας χωρίς νίκη.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά, πίεσαν και πήραν από νωρίς «κεφάλι» στο σκορ με τον Ρίντεβαλντ στο 8ο λεπτό να πετυχαίνει το πρώτο του γκολ στην Premier League έπειτα από 33 συμμετοχές. H Πάλας είχε τον έλεγχο  και «σφράγισε» τη νίκη στο 64' με τον Ζαχά. Στο 86' οι γηπεδούχοι έμειναν με δέκα παίκτες μετά την αποβολή του Καμαρά με απευθείας κόκκινη για σκληρό μαρκάρισμα. Το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Κέρνεϊ.

Πηγή: gazzetta.gr