«Απόρθητη» η έδρα του Απόλλωνα

«ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΡΕΝΑ»:  Property Gallery ΑΠΟΛΛΩΝ – ΔΙΚΕΦΑΛΟΣ ΓΕΡ. 3-0 (25-11,25-14, 25-16)

Μετά το μέτριο παιχνίδι αλλά τη νίκη με τη Νέα Σαλαμίνα, ο Property Gallery Aπόλλων επανήλθε στις καλές εμφανίσεις και  επικράτησε την Τρίτη 02 Νοεμβρίου 2021 για την 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος ΟΠΑΠ Α Κατηγορίας Γυναικών του Δικέφαλου Γερίου με 3-0 σετ σε 66’. Ο αγώνας έγινε στην «ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΡΕΝΑ» και οι «γαλάζιες» συνεχίζουν μόνο με νίκες στην έδρα τους.

Ο Δικέφαλος γνώρισε τη δεύτερή του ήττα όμως πάλεψε και ήταν ανταγωνιστικός στο τρίτο σερί εκτός έδρας αγώνα.

Εκπληκτικό ξεκίνημα από τον Property Gallery Απόλλων ο οποίος από την αρχή πήρε ασφαλές προβάδισμα 09-04 , 12-05. Οι «γαλάζιες» κυριάρχησαν στο πρώτο σετ και τέλειωσαν το σετ σε 21’ με 25-11.

Ο Property Gallery Απόλλων συνέχισε από εκεί που έμεινε στο δεύτερο σετ και προηγήθηκε 09-02. Η ομάδα του Γιαπάνη ξέφυγε και άλλο 14-06 με τον Δικέφαλο, μια πολύ ανταγωνιστική ομάδα να κάνει την προσπάθειά του (15-09). Οι «γαλάζιες» ήταν ανώτερες και το ταμπλό της «ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΡΕΝΑ» έδειχνε 19-12 με το τέλος του σετ σε διάστημα 20’ να διαμορφώνεται σε 25-14.

Ο Γ. Γιαπάνης άρχισε το τρίτο σετ με την Popolitova δίνοντας χρόνο στην παίκτριά του. O Δικέφαλος βρισκόταν κοντά στο σκορ με τις «γαλάζιες» να προηγούνται 05-03. Η ομάδα του Γ. Γεωργίου ήταν ισάξια με τις «γαλάζιες» και μείωσαν 10-08. Αίφνης όμως ο Property Gallery Απόλλων πήρε νέα διαφορά ασφαλείας, (οκτώ πόντων) 15-07 για να πάρει το σετ με  25-16 σε 25’ και τον αγώνα με 3-0 σετ.

Property Gallery ΑΠΟΛΛΩΝ( Γ. ΓΙΑΠΑΝΗΣ):Nogueras, Perez, Λάμπρου, Ιορδάνους, Lavruk, Ventura  - Λίμπερο: Ζακχαίου. – Αλλαγές: Popolitova, Simanovski

ΔΙΚΕΦΑΛΟΣ ΓΕΡ. (Γ. ΓΕΩΡΓΙΟΥ): Οικονομίδου, Lukacs, Σολωμή, Weg, Κarabinovich, Bατυλιώτη – Λίμπερο: Mαραγκού. – Aλλαγές: Διάκου, Παντελίδου.