«Γλυκιά» ήττα και έφυγε για Τελικό ο ΑΠΟΚ

Ο ΑΠΟΚ εξασφάλισε το Σάββατο 17 Απριλίου 2021 το δεύτερο εισιτήριο για τον Τελικό Κυπέλλου ΟΠΑΠ Β Κατηγορίας Ανδρών.

Η ομάδα του Πανεπιστημίου έχασε από τον πρωταθλητή Α.Ο. Διόνυσο στο Γυμνάσιο Έμπας με 3-2, όμως με δεδομένη τη νίκη του την Τετάρτη με 3-1 σετ πήρε την πρόκριση.

Ο αγώνας ήταν πολύ ενδιαφέρον με το προβάδισμα να αλλάζει χέρια. Ο Α.Ο. Διόνυσος προηγήθηκε 1-0 (25-23) και 2-1 (25-22), όμως ο ΑΠΟΚ ισοφάρισε 1-1 (23-25) και 2-2 (19-25). Η νίκη κρίθηκε στους έξτρα πόντους που πήρε ο Α.Ο. Διόνυσος με 15-12 και τη νίκη γοήτρου 3-2 σετ.

Ο ΑΠΟΚ θα αντιμετωπίσει στον Τελικό τον UCLan Cyprus Φοίνικα Πύλας την Παρασκευή 23 Απριλίου στο «ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΕΙΟ» στις 20:00.

Ο αγώνας θα είναι τηλεοπτικός από το συνδρομητικό κανάλι 7Sports ΤV που εκπέμπει στην Cablenet.