Πήρε τη νίκη που ζητούσε

Τη νίκη που την ζητούσε και της επιτρέπει να έχει ελπίδες παραμονής στις δυο τελευταίες αγωνιστικές εξασφάλισε την Παρασκευή στην 22η αγωνιστική, 4η του Ομίλου 6-9 η Ολυμπιάς Φρενάρους. Οι «μαυροκόκκινοι» κέρδισαν 3-0 στην Αίθουσα «ΦΩΤΗ ΠΙΤΤΑ» στο Λύκειο Φρενάρους της ΑΕ Καραβά με 3-0 σετ. Η ΑΕ Καραβά προσπάθησε για άλλο ένα αγώνα, όμως γνώρισε την 20η ήττα.

Η Ολυμπιάς Φρενάρους ήταν αποφασισμένη στα δυο πρώτα σετ τα οποία κέρδισε με 25- 16 σε 24’ και 25-20 σε 22’ και προηγήθηκε με 2-0 σετ.

Η ΑΕ Καραβά ήταν διεκδικητική στα αρχικά στάδια του τρίτου σετ, όμως η Ολυμπιάς προηγείτο 07-05. Οι δυο ομάδες ήταν συνεχώς κοντά στο σκορ με την Ολυμπιάς να έχει το προβάδισμα του ενός πόντου 17-16. Η ΑΕ Καραβά ισοφάρισε 19-19 αλλά οι Φρεναρίτες ξέφυγαν 24-20 για να κερδίσουν 25-22 σε 26’ κερδίζοντας τον αγώνα με 3-0 σετ.