Κέρδισε και ελπίζει για κάτι καλύτερο ο Παφιακός

Green Air ΠΑΦΙΑΚΟΣ – Ε.Ν.Π. 3-0 (30-28, 25-14, 25-18)
Τη δεύτερη νίκη του στον Όμιλο 1-4 και την 20η αωνιστική του πρωταθλήματος ΟΠΑΠ Α Κατηγορίας Ανδρών πέτυχε ο Green Air Παφιακός που κέρδισε την Ε.Ν.Π .  με 3-0 σετ στην αίθουσα «ΑΦΡΟΔΙΤΗ».

Οι «γαλάζιοι» μείωσαν στους δυο βαθμούς από την Ανόρθωση και ελπίζουν σε κάτι καλύτερο από την 3η θέση. Η Ε.Ν.Π. έπαιξε αρκετά καλά διεκδίκησε μέχρι τέλους το πρώτο σετ, αλλά δεν τα κατάφερε δεχόμενη την 2η της ήττα στον Όμιλο.

Ο αγώνας στο πρώτο σετ ήταν ισοδύναμος με τον Green Air Παφιακό να επικρατεί τις λεπτομέρειες 30-28 γράφοντας το 1-0.

Η ομάδα της Πάφου ήταν καλύτερη στο δεύτερο σετ και επιβλήθηκε άνετα με 25-14 σε 21’ και έγραψε το 2-0.

Η ομάδα του Κ. Καμπερίδη, πήρε ντάμπλ σκορ 08-04 με την έναρξη του τρίτου σετ. Οι «γαλάζιοι» διατήργησαν το υπέρ τους σκορ 14-09. Η ομάδα της  Πάφου διατήρησε τον ίδιο καλό ρυθμό και βρέθηκε στο +5 22-17 και επιβλήθηκε σε 22’ 25-18 κερδίζοντας με 3-0 σετ.