Τέταρτη νίκη για Αναγέννηση Γερμασόγειας

Την τέταρτη της νίκη στο πρωτάθλημα ΟΠΑΠ Γυναικών πήρε η Αναγέννηση Γερμασόγειας επικρατώντας με 96-20 του ΑΠΟΠ στον αγώνα που άνοιξε την αυλαία της 5ης αγωνιστικής της διοργάνωσης.

Η νικήτρια ομάδα, που είχε πέντε παίκτες παίκτριες με διψήφιο αριθμό πόντων, με το ροζ φύλλο αυτό στους εφτά βαθμούς και πλησίασε στον ένα την πρωτοπόρο και αήττητη Payabl. EKA ΑΕΛ WBC που έχει ρεπό σε αυτή την αγωνιστική. Στους πέντε βαθμούς είναι το συγκρότημα της Πάφου.

Η ομάδα της Γερμασόγειας έβαλε τις βάσεις από το πρώτο δεκάλεπτο, κατά το οποίο είχε φτιάξει διαφορά 26 πόντων (32-6), ενώ στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου είχε ανοίξει την ψαλίδα του σκορ στους 38  πόντους (54-12).

Οι γηπεδούχες σφράγισαν την επιτυχία τους στο δεύτερο ημίχρονο, κατά το οποίο ανέβασαν κι άλλο τη διαφορά. Στο τέλος του τρίτου δεκαλέπτου ήταν μπροστά με 77-14, ενώ το τελικό σκορ ήταν 96-20.

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 32-6, 54-12, 77-14, 96-20

Αναγέννηση Γερμασόγειας (Ηρακλής Πιττάκας)

Τόρλακ 13 (3), Ν. Κοντού 13, Τσενακλίεβα 19 (1), Stone 14 (2), Κ. Κοντού 6, Ασπρή 2, Τρύφωνος 3 (1), Μ. Σοφοκλέους 10 (2), Νικολακοπούλου 11 (3), Παυλίδου 2, Λ. Σοφοκλέους 3, Ιακώβου