Λύγισαν στο τέλος χωρίς Γιάννη οι Μπακς

Οι Μπακς χωρίς τον λαβωμένο Γιάννη Αντετοκούνμπο κατέρρευσαν στην τέταρτη περίοδο και έχασαν από τους Μάβερικς με 116-101.

Για τρία δωδεκάλεπτα οι Μπακς έδειχναν αποφασισμένοι και ικανοί να κερδίσουν στο Ντάλας παρά την απουσία του Γιάννη Αντετοκούνμπο για τρίτο σερί ματς, καθώς προφυλάσσεται λόγω ενοχλήσεων στο γόνατο. Στην τελευταία περίοδο, ωστόσο, κατέρρευσαν και έχασαν 116-101 με ένα επί μέρους σκορ 36-17.

Τα αποτελέσματα του NBA

Ο Λούκα Ντόντσιτς με 27 πόντους, 9 ριμπάουντ και 9 ασίστ μαζί με τον Κρίσταπς Πορζίνγκις που είχε 26 πόντους και 17 ριμπάουντ ξεχώρισαν από τους γηπεδούχους, που έχουν έξι νίκες στα επτά τελευταία ματς.

Ο Ντόντε ΝτιΒιντσέντζο με 22 και ο Μπόμπι Πόρτις με 20 πόντους πάλεψαν περισσότερο για το Μιλγουόκι έχασε δεύτερο σερί ματς και μετρά πλέον πέντε ήττες στα οκτώ τελευταία παιχνίδια.

Ο Θανάσης Αντετοκούνμπο σε 18 λεπτά είχε 2 πόντους (1/1 δίποντο, 0/1 τρίποντο), 4 ριμπάουντ, 1 ασίστ, 1 κλέψιμο και 1 λάθος.

Δωδεκάλεπτα: 29-31, 55-56, 80-84, 116-101