Με φοβερό Γιάννη και 37 πόντους οι Μπακς πήραν τη νίκη επί των Τίμπεργουλβς

Με τον Γιάννη Αντετοκούνμπο να είναι απολαυστικός πετυχαίνοντας 37 πόντους σε 29 λεπτά, οι Μπακς δεν είχαν κανένα πρόβλημα να επικρατήσουν με το άνετο 139-112 των Τίμπεργουλβς.

Με τέτοιον Γιάνναρο πως να χάσουν οι Μπακς. Ο Έλληνας φόργουορντ έκανε ότι ήθελε τους Τίμπεργουλβς και τα... ελάφια επικράτησαν με το άνετο 139-112. Μια νίκη που τους έφερε στο 19-13, με τους... λύκους να πέφτουν στο 7-23. Ο αγώνας ήταν ντέρμπι μόνο στην πρώτη περίοδο. Στην δεύτερη οι γηπεδούχοι με τον Γιάννη να είναι πραγματικά ασταμάτητος με συνεχόμενους πόντους και καρφώματα, πήραν μια διαφορά 15 πόντων που όχι μόνο κράτησαν, αλλά και μεγάλωσαν παίρνοντας τη νίκη.

Πρώτος σκόρερ για τους Μπακς ήταν ο Αντετοκούνμπο με τον Greek Freak να έχει σε 29 λεπτά συμμετοχής 37 πόντους, ενώ κατέβασε 8 ριμπάουντ, μοίρασε 8 ασίστ, έκανε 2 κλεψίματα και έριξε και 2 τάπες, σε μια ακόμα απολαυστική εμφάνιση. Δίπλα του ο Φορμπς με 23 και από 15 είχαν οι Μίντλετον και Λόπεζ. Όσον αφορά τον Θανάση ήταν και αυτός θετικότατος έχοντας 6 πόντους με 8 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 1 κλέψιμο. Για τους ηττημένους οι Μπίσλεϊ και Τάουνς είχαν από 26, αλλά δεν έφτασαν για να δυσκολέψει η ομάδα τους την παρέα του Γιάννη.