Υπερηχητική Μακάμπι οργάνωσε πάρτι εις βάρος της Παρτίζαν!

Η Μακάμπι ήταν κυριαρχική στο πρώτο της ματς στην Ευρωλίγκα, καθώς σάρωσε με σκορ 96-81 την Παρτίζαν του Ζέλικο Ομπράντοβιτς και ξεκίνησε δυναμικά τη διοργάνωση!

Η ομάδα του Οντέντ Κάτας έκανε ονειρικό ξεκίνημα στη διοργάνωση, καθώς διέλυσε την Παρτίζαν με σκορ 96-81, μπαίνοντας στη σεζόν με εντυπωσιακή νίκη κόντρα σε ένα σύνολο με μπόλικο ενθουσιασμό!

Οι γηπεδούχοι ήταν απόλυτα κυρίαρχοι στον αγώνα από την πρώτη περίοδο, με τον Λορέντζο Μπράουν να ξεκινά «καυτός» και να δίνει στη Μακάμπι μία υψηλή διαφορά, την οποία δεν έχασε τελικά ποτέ, παρά τις προσπάθειες της απογοητευτικής Παρτίζαν.

Ο Αμερικανός με ισπανικό διαβατήριο ήταν και ο κορυφαίος του αγώνα, αφού πέτυχε 22 πόντους, όλους στο πρώτο ημίχρονο, καθώς στο δεύτερο μέρος ξεκουράστηκε γι' αρκετά λεπτά λόγω της υψηλής διαφοράς. 14 πόντους είχαν οι Ρόμαν Σόρκιν και Τζος Νίμπο, ενώ 12 πέτυχε ο Μπόνζι Κόλσον. Aπό τους φιλοξενούμενους, πάλεψε πολύ με 24 πόντους ο Αλέξα Αβράμοβιτς, ενώ από 11 είχαν οι Κέβιν Πάντερ και Πι Τζέι Ντοζίερ.