8-0 και στους «8» μετά από τρία χρόνια η Ομόνοια

Μετά από τρία χρόνια, η Ομόνοια πέρασε στους 8 του κυπέλλου, με δεύτερη νίκη επί του Ερμή με 3-0 και με συνολικό σκόρ 8-0. Μετά από δυο χρόνια αποχής (τελευταία παρουσία ήταν το 2017) από τα προημιτελικά του κυπέλλου, η Ομόνοια επιστρέφει.

Οι πράσινοι παρουσιάστηκαν σοβαροί στον επαναληπτικό και έχοντας πολλές αλλαγές στην εντεκάδα, έκαναν μια δυνατή προπόνηση κόντρα στον Ερμή. Έχοντας το 5-0 του πρώτου αγώνα, η Ομόνοια ήθελε να πάρει μια δεύτερη νίκη και το κατάφερε χωρίς να ανεβάσει ιδιαίτερα τους ρυθμούς της.

Σκόρερ για την Ομόνοια οι Ντάρμπισαιαρ(15’ και 37’) και Μίκου στο 52’.

2-0 με Ματ

Η Ομόνοια χωρίς να ανεβάσει ρυθμούς στο πρώτο ημίχρονο, πέτυχε δυο γκολ με τον Ματ Ντάρμπισαιαρ. Οι πράσινοι παρουσιάστηκαν σοβαροί και στο 15ο λεπτό άνοιξαν το σκορ με τον Μίκου να δίνει έτοιμο γκολ στον Άγγλο επιθετικό, μετά από λάθος της άμυνας του Ερμή. Από κει και πέρα, η Ομόνοια είχε την κατοχή της μπάλας και στο 37’ έκανε το 2-0 ξανά με τον Ματ, από το σημείο του πέναλτι.

Σκόρερ και ο Μίκου

Νωρίς στο δεύτερο ημίχρονο, η Ομόνοια έκανε το 3-0 με σκόρερ τον Μίκου στο 52’. Ο Βενεζουελάνος βρέθηκε μόνος απέναντι στον Αντωνίου και πλάσαρε εύστοχα για το 3-0.