"Κλίμα τρομοκρατίας, χτύπησαν βάναυσα 2 από τους φιλάθλους μας"

Με ανάρτηση στα social media η ΑΠΕΠ Πιτσιλιάς καταγγέλλει ότι οπαδοί της αλλά και μέλος του Δ/Σ δέχθηκαν επιθέσεις και χτυπήματα από οπαδούς της Ομόνοιας Ψευδά, στο χθεσινό παιχνίδι ανάμεσα στις δύο ομάδες για το Κύπελλο Γ' και Επίλεκτης Κατηγορίας ΣΤΟΚ.

Αναλυτικά:

"ΕΛΕΟΣ!!!

Σήμερα (σ.σ χθες) η ομάδα μας αγωνίστηκε με την ομάδα της Ομόνοιας Ψευδά, για τον θεσμό του κυπέλλου Γ' και Επίλεκτης Κατηγορίας ΣΤΟΚ, σε μονό αγώνα για μια θέση στα ημιτελικά, στο Κοινοτικό Στάδιο Κυπερούντας.

Εμείς υποδεχθήκαμε την αντίπαλο ομάδα με όλο το σέβας προς αυτούς. Σε ότι αφορά το αγωνιστικό κομμάτι, η ομάδα μας, παρόλα τα εμπόδια που βρήκε κατα την διάρκεια του παιχνιδιού, με μια παλλικαρίσια εμφάνιση, δύο δοκάρια, τρεις κλασσικές ευκαιρίες και ένα κακώς ακυρωθέν γκόλ, βρέθηκε να χάνει με 0-2 στο ημίχρονο. Στην επανάληψη η ομάδα αντέδρασε, ισοφάρισε το παιχνίδι σε 2-2 και στο 87ο λεπτό απο αντιαθλητική ενέργεια αντίπαλου ποδοσφαιριστή, αποκόπηκε καθαρή ευκαιρία για επίτευξη του 3-2. Δυστυχώς στο 94ο λεπτό με αυτογκόλ χάσαμε τον αγώνα και την πρόκριση.

Συγχαρητήρια στο συμβούλιο και στον κόσμο της αντιπάλου, αφού κατάφεραν 100 άτομα να τα βάλουν με τους 10 ηρωικούς φιλάθλους της ΑΠΕΠ και να δημιουργήσουν ενα κλίμα τρομοκρατίας βρίζοντας ασίστολα τον προπονητή, τους παίκτες μας και την διαιτησία. Αποτέλεσμα αυτού ήταν να κτυπήσουν βάναυσα τους 2 απο τους 10 μας φιλάθλους και αυτή την στιγμή ενα μέλος του σωματείου να βρίσκετε στο νοσοκομείο για εξετάσεις. Επίσης να σημειώσουμε ότι έγιναν αρκετές ζημιές στο χώρο της καντίνας του γηπέδου.

Συνεχίζουμε δυνατά και είμαστε περήφανοι για τους παίκτες μας και την προπονητική ομάδα και δηλώνουμε ότι θα είμαστε πάντα δίπλα τους, όσα εμπόδια και να βρούμε μπροστά μας".