Ανατροπή και στους "8" η Πάφος

Η Πάφος κέρδισε με 4-1 τον Άρη, ανέτρεψε το σκορ του πρώτου αγώνα (2-1) και πήρε το εισιτήριο για τους 8 του κυπέλλου.

Η ομάδα του Κόπιτς κατάφερε να ξεπεράσει το εμπόδιο του Άρη και να βρεθεί στους 8 του κυπέλλου και να περιμένει αντίπαλο στην κλήρωση της 4ης Φεβρουαρίου.

Ο Νέμετς σκόραρε δυο γκολ, ένα ο Λοουλίνια και ένα ο Ράσιτς. Για τον Άρη ισοφάρισε προσωρινά ο Χατζηπασχάλης.

Γρήγορο γκολ με Νέμετς, γρήγορη απάντηση από Χατζηπασχάλη

Η Πάφος μπήκε καλύτερα στον αγώνα, έβαλε πίεση στην άμυνα του Άρη με τον Άνταμ Νέμετς να βρίσκει δίκτυα στην πρώτη του ευκαιρία για γκολ στο 23ο λεπτό. Οι γηπεδούχοι πήραν το ζητούμενο, ωστόσο μετά το γκολ η απόδοση τους έπεσε. Ο Άρης βγήκε από την άμυνα, ήταν καλύτερος και έφτασε στην ισοφάριση στο 31’ με τον Χατζηπασχάλη. Μετά την ισοφάριση, ο ρυθμός έπεσε και το 1-1 έμεινε μέχρι τη λήξη του ημιχρόνου.

Γκολ από τα αποδυτήρια

Πολύ νωρίς στο δεύτερο ημίχρονο, η Πάφος πήρε εκ νέου προβάδισμα με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Νέμετς στο 47’ και ισοφάρισε το σκορ του πρώτου αγώνα.

Λανθασμένη υπόδειξη και 3-1

Στο 56’ ο Μαραγκουδάκης σκόραρε από κανονική θέση για να φέρει το παιχνίδι στα ίσα, ωστόσο ο βοηθός ακύρωσε το γκολ ως οφ σαιντ και στην επόμενη φάση ο Λοουλίνια έκανε το 3-1 με όμορφο πλασέ.

Κερασάκι στην τούρτα με Ράσιτς

Στο 89’ ο Ράσιτς έβαλε το κερασάκι στην τούρτα πετυχαίνοντας το 4-1 μετά από ιδανική αντεπίθεση.